HomeIk ben patiëntSpecialismenMedische PsychologieTeamMevrouw drs. A.A.B.M. Akkermans-Nagelkerke

Mevrouw drs. A.A.B.M. Akkermans-Nagelkerke

 Drs. A.A.B.M. Akkermans – Nagelkerke is sinds 2012 werkzaam als GZ-psycholoog en sinds 2025 daarbij ook als seksuoloog bij Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis. “Als GZ-psycholoog ben ik gespecialiseerd in medische psychologie, ouderenpsychologie en seksuologie. Ik ben vooral geïnteresseerd in de samenhang tussen lichamelijke gezondheid, psychisch welzijn, intimiteit en kwaliteit van leven. Juist wanneer ziekte, behandeling of ouder worden het dagelijks functioneren beïnvloeden, kan psychologische zorg van grote betekenis zijn.”

Persoonsgerichte zorg

"In het contact met patiënten vind ik het belangrijk dat zij zich gezien, gehoord en serieus genomen voelen. Ik streef naar een open en veilige sfeer waarin ruimte is voor ieders verhaal, zorgen en vragen, ook als deze moeilijk bespreekbaar zijn. Samen onderzoeken we wat iemand nodig heeft om zo goed mogelijk verder te kunnen. Daarbij kijk ik niet alleen naar de problemen, maar ook naar de mogelijkheden om regie en veerkracht te versterken. Persoonsgerichte zorg, samenwerking met naasten en zorgprofessionals, en respect voor iemands waarden en keuzes vormen daarbij de basis."

Korte lijnen en hoogwaardige zorg

"Ik werk graag voor het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis vanwege de combinatie van kleinschaligheid en hoogwaardige zorg. De lijnen tussen zorgprofessionals zijn kort, waardoor samenwerking laagdrempelig is en patiënten snel de juiste ondersteuning kunnen krijgen. Daarnaast is er ruimte om mee te denken over nieuwe ontwikkelingen en zorgvernieuwing, zoals de verdere integratie van psychologische en seksuologische zorg binnen verschillende specialismen. Wat mij aanspreekt is de betrokkenheid van collega's en de gezamenlijke focus op persoonsgerichte zorg. Juist in een organisatie van deze omvang kun je zichtbaar bijdragen aan de kwaliteit van zorg voor patiënten en hun naasten.”

Aandachtsgebieden

Medische psychologie
Seksuologie
Ouderen

 

Ervaring 

2025-heden                   Seksuoloog (NVVS in reg.), CuraMare Behandeling en Het Van Weel-BethesdaZiekenhuis

 

2016-heden                  GZ-psycholoog,  CuraMare Behandeling en Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis

 

2011 – 2016                 Psycholoog, CuraMare Behandeling en Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis

 

2009-2011                  Psycholoog, Allévo

2006-2009                     2006 - 2007 Begeleider niveau 5, GGZ WNB

2007 – 2008waarnemend afdelingshoofd, GGZ WNB

2008 – 2009Psycholoog, GGZ WNB

 

Opleiding

-       Postacademische opleiding Seksuologie, RINO Groep Utrecht

-       Opleiding tot Gezondheidszorgpsycholoog (differentiatie Ouderen), RINO Noord-Holland

-       Gezondheidswetenschappen, Universiteit Maastricht

 

 

Betrokken afdelingen

-       Medische Psychologie

-       Gynaecologie

-      Oncologie

-      Revalidatiegeneeskunde